סדנאות ליצנות רפואית נוער
הזמנת סדנה
ליצנות בשירות הרפואה קיימת אלפי שנים, כבר אז זיהו את הקשר בין צחוק וריפוי. עיתון צרפתי משנת 1908 מציג שני ליצנים מופיעים בפני ילדים. ליצנות בשבילי היא תראפיה לא רק לטובת הכלל אלא גם לטובתי האישית.
 
הקורס הראשון שנערך בארץ בנושא ליצנות רפואית היה בשנת 1994 באוניברסיטת תל אביב בהנחייתו של מייקל כריסצ'אנסן. לאחר שאחיו נפטר מסרטן הוא הגה את המונח "אם הילד לא יכול להגיע לקרקס, הקרקס יגיע אל ילד" לקבוצת הליצנים הרפואיים המקצועית הראשונה שהקים בעולם קרא "Big Apple Circus" והוקמה בניו-יורק בשנת 1986. בסדנא זו אני מתכוון להעביר תכנים וטכניקות אותם יוכלו לשתף במסגרת הקהילה.
 
אם בבתי החולים, אם בבתי אבות, אם במקלטים לילדים בסיכון, וכל זאת במסגרת הבית ספרית בפרויקט המחויבות האישית. בסדנא הנערים ונערות ילמדו איך להתמודד עם מכשולים הנקרים בדרכם וזאת בעזרת ההומור שמשמעותו מיוונית נוזל, חיים. בכל מקום שיש הומור תמצא גם חיים וחיות, לא מוות, לא דיכאון, לא מרה שחורה.
 
הסדנא תכלול לימוד קסמים, דינאמיקה קבוצתית, משחקי תיאטרון, סרטי ליצנות, ספורים אישיים שלי על ילדים חולים והיתמודדותם בעזרת הליצנות, הנערים יוצאים מהסדנא עם ארגז כלים לחיים, לאו דווקא הכשרתם כליצנים רפואיים, אלא ההומור ככלי להתגבר על מכשולי החיים.
קבוצות גיל:
תלמידי תיכון במסגרת מחויבות אישית
מתאים ל:
מחויבות אישית, נוער ציוני דתי, תנועות נוער
גודל קבוצה:
עד 20 משתתפים
מחיר: ₪ 2200
למחיר מיוחד צרו קשר