החיים הם לא סרט (כחול)
הזמנת הרצאה
חינוך מיני בהומור לנוער כאשר הרשת פרושה לפנינו וזמינה לכל דורש. המידע בה אין סופי, נגיש ובחינם. בני הנוער מטבע הדברים הגיעו לגיל הנכון להיות סקרנים לגבי בני המין השני והאינטרנט מציג בפניהם מיצג גראפי על איך אמורים להראות חיי המין שלהם עם בני המין השני.
 
אך כאן נוצרת בעיה. התכנים המוצגים באים לשלהב, לרגש לרגע. אין משחק מקדים ואין מכשולים. הכול כל-כך קל. על המסך מציגים בני אדם בשר ודם אך המיצג הוא מצג שווא. בני האדם המוצגים שם לא משקפים מציאות אלא משחק. הם מתפרנסים מכך ופועלים לפי הוראות הבמאי, על-פי דרישת השוק. כפי שאינך מאמין לכך שאדם שנורה בראשו בסרט, כולו דם אומנם מת, מישהו חייב לקום ולומר שהשחקניות בסרט לא באמת נהנות, לא כך הן מקיימות יחסי מין עם הגבר אותו הן אוהבות.
 
לכן החיים הם לא סרט כחול. מבחינה אטימולוגית פירוש המילה פורנוגראפיה היא רישום מעשה הזונה. אנחנו בסרטים רואים פעולה של זונה או זון אשר עושים את מה שעושים תמורת בצע כסף. החיים הרבה יותר מורכבים. לכל אדם ישנן רצונות והעדפות, הם לא חייבים לפעול על פי תוכנית שהוכתבה מפי במאי זה או אחר. בחיים האמיתיים יש אהבה, ארוטיקה, פגיעות, אסתטיקה, בושה, גבולות.
 
כי החיים הם לא סרט. בהרצאה זו בכוונתי לדבר עם בני הנוער. לא להכתיב אג'נדה. לשוחח. לתאר את המצב מזוויות שונות והכול בדרך מכבדת והומוריסטית.
קבוצות גיל:
כיתות י - יא
מתאים ל:
מסגרת בית ספרית. חבורת נוער בקיבוצים
גודל קבוצה:
40 נערים ונערות
מחיר: ₪ 2200
למחיר מיוחד צרו קשר