טפשים בכל מקום
הזמנת הרצאה
לכל אורך ההיסטוריה, בכל מקום שתניח את אצבעך על הגלובוס תמצא שם את הטיפש המקצועי (Fool). הוא לא היה כך תמיד. הוא גילה את עצמו. הוא המציא את עצמו. לטובתו למען הכלל. אלפי שנים של מקריות עד שלמד שטיפשותו היא אומנותו. הוא תועד כבר על אובליסק בסביבות שנת 2500 לפני הספירה. הוא היה גוץ צפוף פיגמנטים ושירת מלך פרעוני במצרים. קראו לו Danga.
 
והמלך העריץ וכיבד אותו וחשב שיש לו קשר עם עולם הרוחות. הוא אמר למלך רק מה שלטיפש מותר לומר למלך מבלי לאבד את הראש. הטיפשים שירתו את המלכים באירופה. בטיפשותם הגנו על המלכים מפני האצילים שיכלו להתקומם ולהרוג את המלך. "אל תגזים" אמרו למלך "שחרר את הרסן, זה יעלה לך ביוקר" הם שירתו בחצרות עשירים ואפילו בחצרות רבנים. ליצן חצר מפורסם שירת בחצר הצאר הרוסי הוא היה יהודי וקראו לו ד'קוסטה. בדחן יהודי בשם הרש'לה מאוסטרפולי שירת את הרב ברוך שמרה שחורה נחתה עליו.
 
ליצן החצר של קיסר סין הציל רבבות חיי אדם כאשר העמיד את הריבון במקומו. אפילו לנשיא ארצות אברהם לינקולן הברית היה טיפש. גם היום ישנם טיפשים ואנחנו נוהרים לראות אותם. לשמוע את פניני התבונה המתגלגלים מראשם הקודח. נהנים מזווית הראייה העקומה שלהם, המשקפים את הטיפשות שלנו, בני האדם. ההרצאה מלווה בסרטים על טיפשים היסטוריים, על טיפשים בסרטים. 
 

קבוצות גיל:
30+
מתאים ל:
חוגי בית גדול
גודל קבוצה:
40 משתתפים
מחיר: ₪ 2200
למחיר מיוחד צרו קשר